top of page

Twój najlepszy wybór na bilety lotnicze

  • Writer's pictureAsia Travel

TOP 10 KRAJÓW W 2018 ROKU

Updated: Aug 12, 20181. Maroko 


Warto zwiedzić tam zabytkowe meczety, piękne ogrody i najpopularniejszy plac Dżami al-Fana. Można tam nie tylko nabyć za bezcen aromatyczne przyprawy, wzorzyste naczynia, tkaniny i biżuterię - ale również spróbować specjałów arabskiej kuchni,  obejrzeć pokazy najróżniejszych kuglarzy, muzyków i zaklinaczy węży. Trzeba też dodać, że Marrakeszjest miejscem stosunkowo bezpiecznym - i cechującym się dość liberalnym podejściem do kobiet, jak na realia tamtych rejonów.


2. Chile


Chile jest silnym odłamem narodu, odizolowanym od reszty Ameryki Południowej (i w rzeczywistości świata) przez strzeliste Andy na wschodzie, rozległy Pacyfik na zachodzie, wysuszoną kość Atakamę na północy i nieprzeniknioną dzicz. Patagonii na południu. Od jego skrajnych skrajności po coraz bardziej modną stolicę Santiago, obywatele tego kraju zjednoczą się w 2018 r., Aby uczcić 200 lat niepodległości. Dzięki nowym nieprzerwanym lotom z Londynu i Melbourne nigdy nie było łatwiej złapać samolot, podnieść kieliszek pisco sour i wznieść toast za uroczystość.


3. Korea Południowa


Korea Południowa to kompaktowy plac zabaw azjatyckiej nowoczesności. Wieżowce wznoszą się w futurystycznej stolicy, Seulu, które w 2017 roku otrzymało ogromny lifting wraz z otwarciem nowego Seoul-lo 7017, parku high-line z kawiarniami, barami i bibliotekami wzdłuż nieużywanej autostrady. Korea Południowa objęła organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 r. W Pyeongchang, a nowa linia szybkich kolei przetnie podróżników po całym kraju na Igrzyska. Więc wrzućcie czapki i rękawiczki, aby dopingować najlepszych i najzdolniejszych, gdy przemówią do swojej chwały. Lub poczekaj, aż się rozgrzeje i doświadczysz górskich przysmaków, po których nastanie ekscytujące miejskie życie nocne.


4. Portugalia


Portugalia wyłoniła się z długiego cienia rzucanego przez sąsiednią Hiszpanię, przyciągając uwagę jako dynamiczne centrum sztuki, kultury i kuchni. W ciągu ostatnich dwóch lat otworzyło się wiele misternie zaprojektowanych muzeów, odbywa się słynna scena mikrobrowarów, a portugalscy szefowie kuchni grający w stylu rockowym tworzą od Lizbony kulinarne szumy na błyszczące plaże Algarve (siedem nowych restauracji otrzymało gwiazdki Michelin w 2017 roku) . Zwiększenie atrakcyjności Portugalii to jej niesamowita przystępność cenowa i naturalne cuda: w 2016 r. Ponad 300 plaż uzyskało pożądaną ocenę Błękitnej Flagi i wymieniono dwa nowe rezerwaty biosfery. Nic dziwnego, że wszyscy mówią o tym małym, żeglarskim kraju.


5. Dżibutti


Drobny naród Dżibuti jest podzielony na trzy kawałki przez rozbieżne płyty tektoniczne. Magma kipi pod coraz rzadszą skórką; Marsjańskie pustynie wydzielają parę z fumaroli; i zatopione brzegi jezior błyszczą olbrzymimi kryształami soli. Pod względem geologicznym jest to koniec sprintu. Ale w kategoriach ludzkich, jest to spektakularny ruch - powód do zrobienia planów podróży, a nie ich anulowania! Dodtkowo odurzająca kultura, kuszące plaże i niesamowite nurkowani z wielorybim rekinem, są kolejnymi powodami, aby wskoczyć na pokład samolotu lub jechać nowiutkim pociągiem, by być świadkiem Matki Natury na jej brutalnym poziomie w 2018 roku.


5. Nowa Zelandia


Dwadzieścia pięć lat temu, na długo przed tym, jak został zmodernizowany, aby przypominał Śródziemie, Nowa Zelandia zaczęła aktywnie przyciągać poszukiwaczy przygód. Słodka kolekcja szlaków, Great Walks, zachęciła do eksploracji wspaniałej topografii kraju, zabierając wędrowców przez jedne z najbardziej niezwykłych obszarów na świecie. Teraz, po raz pierwszy od uruchomienia dziewięcio ścieżkowej sieci, trwa budowa nowego Great Walk. Ścieżka Pamięci Paparoa Track i Pike29, upamiętniająca 29 górników zabitych w 2010 r., Stworzy wspaniały wielodniowy szlak przez dzikie i cudowne zachodnie wybrzeże Wyspy Południowej. Piesi mogą uzyskać degustację dramatycznej scenerii spaceru na czterech istniejących szlakach.


6. Malta


Długa historia tego śródziemnomorskiego archipelagu jest wyraźnie widoczna. Prehistoryczne świątynie zdobią wzgórza, XVII-wieczne fortyfikacje prześladują wybrzeże, a labirynt tuneli - od katakumb do schronów przeciwlotniczych - kopie głęboko pod ziemią. Jego bogactwa są tu od stuleci, jeśli nie tysiącleci, ale Malta przeżywa chwilę. Ten malutki naród szykuje się do crescendo w ramach przygotowań do stagnacji Valletty jako Europejskiej Stolicy Kultury na 2018 rok. Oczekuj barokowych, popowych i międzynarodowych festiwali filmowych oraz biennale sztuki współczesnej. Nie wspominając już o wyluzowanym stylu życia zrodzonym z bliskości ciepłego morza, plaż i ponad 300 rocznych dni słonecznych.


7. Georgia


Na tym skrzyżowaniu Kaukazu Południowego historia nie jest przeszłością, ale informuje każdy skomplikowany ruch szachowy, jaki Gruzja czyni w teraźniejszości. Myślący naprzód, ale dumny z tradycji, jest krajem starożytnych przepisów przygotowywanych w tawernach, w których opiekunowi wznoszą szklanki duchów, by oddać cześć bohaterom starym i nowym. Jest tak dumny ze swojego regionu winiarskiego, że urzędnicy imigracyjni na lotniskach często witają podróżnych z butelką czerwieni wraz z podbitymi paszportami. Sto lat temu Gruzja została ogłoszona niepodległym państwem w następstwie rewolucji rosyjskiej: tylko jeden z wielu powodów, aby wznieść toast za rok 2018.


8. Mauritius


Ta broszurowa perfekcyjna idylla na wyspie słynie z oszałamiających, szafirowych mórz i luksusowych nadmorskich kurortów, gdzie wodnista zabawa obejmuje nurkowania w rafach koralowych, kitesurfing, spływy kajakowe i rejsy po lagunach. W czasach kolonialnych Mauritius był znany jako "Gwiazda i Klucz Oceanu Indyjskiego" ze względu na swoje strategiczne położenie. Obecnie na ciemnoniebieskim niebie dużo się dzieje, a rząd ustanawia wyspę jako centrum lotów do kontynentalnej Afryki. Nowe połączenia do Mauritiusa to Air Mauritius i usługa KLM z Amsterdamu. Ostatnie święta zyskują także na znaczeniu w 2018 roku, kiedy wyspa świętuje 50 lat niepodległości.


9. Chiny


Najludniejszy kraj świata jest duży, piękny i pełen tajemnic i przygód. Od 2016 r. Chiny otworzyły nowe szerokie tory kolejowe, tworząc największą na świecie sieć HSR. Pałac cesarski Běijīng - Zakazane Miasto - został zmodernizowany w ciągu ostatnich kilku lat, a cztery wcześniej ograniczone sale są teraz otwarte dla publiczności. Gargantuan Shanghai Tower zaprasza gości do najwyższego na świecie tarasu widokowego, a pod koniec 2017 roku, kulturalne centrum Design Society otwarte w kosmopolitycznym mieście Shenzhen, z galerią partnerstwa z londyńskim V & A Museum. Chiny XXI wieku są tu na stałe, więc wskocz na pokład pociągu z kulami i odkryj nowoczesne państwo środkowe.


10. RPA


Plaże i góry, przyroda i wino, i nie zapominajmy o tętniącej życiem kulturze i kosmopolitycznym Kapsztadzie - RPA od dawna jest jednym z najbardziej atrakcyjnych krajów na świecie. W tym roku wiele atrakcji tego kraju będzie wspieranych przez "Nelson Mandela Centenary 2018: Be the Legacy", oficjalny program wydarzeń - niektóre sportowe, niektóre edukacyjne, inne poświęcone sztuce - mające na celu uhonorowanie legendarnego lidera. Tematem jest inspirowanie społeczeństw opartych na wartościach, z wystawami związanymi z przejrzystością, usługami, szacunkiem, pasją i uczciwością. Aby zobaczyć więcej niż kiedykolwiek, a także korzystne kursy wymiany oferujące wielką wartość, 2018 to fenomenalny rok do odwiedzenia RPA.


0 comments
bottom of page